Zamość zdobyty! Fotel lidera wrócił do Przemyśla.

25 marca 2021
Tagi: , ,

Zaczęło się od przyjacielskich uścisków, żartów i przywoływania wspólnych wspomnień. Nic w tym dziwnego, ponieważ zawodnicy z Przemyśla i Zamościa znają się od lat. Jednak tuż po pierwszym gwizdku sędziego, sielska atmosfera odeszła w zapomnienie a parkiet hali OSIR w Zamościu bardziej przypominał arenę walk MMA niż miejsce meczu piłki ręcznej. Nie myliliśmy się w naszych przedmeczowych przypuszczeniach – to była prawdziwa bitwa. Były litry wylanego potu, padały okrzyki znamionujące ból, lała się krew. Co najważniejsze – to przemyscy Gladiatorzy po zakończeniu meczu mogli w geście triumfu odśpiewać – NASZ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI !!!

Konia z rzędem temu, kto przed rozpoczęciem spotkania, bez nuty wątpliwości wskazywał zwycięzcę. Stanęły przed sobą zespoły mające świadomość wagi tego meczu. Zmotywowane, skoncentrowane i pełne wiary we własne możliwości. Już w pierwszej akcji widowiska Daniel Dutka wysłał jasny sygnał. Blokując skutecznie wychodzącego na czysta pozycję przeciwnika, dał do zrozumienia, że w obronie nie odpuścimy nawet na centymetr. Wyrównana gra trwała do 10 min. Zespoły, niczym wytrawni bokserzy punktowali się nawzajem. Mateusz Drozdalski, dla którego był to debiut w zamojskiej hali doszedł chyba wówczas do wniosku, że czas wrzucić wyższy bieg i rozpoczął swój show. W ciągu 15 min. zdobył 4 bramki a widząc, że obrona rywali zaczyna skupiać swoją uwagę na nim, doskonale obsługiwał też swoich kolegów. Zawodnicy z Zamościa próbowali co prawda odgryzać się niekonwencjonalnymi akcjami w ataku, ale na ich drodze stawał wspaniale dysponowany Paweł Sar .15-10 dla ORLEN Upstream SRS Przemyśl po pierwszych 30 minutach wskazywało na to, że powrót do domu może być bardzo miły. Zawodnicy Padwy to jednak doświadczeni gracze o bardzo wysokich umiejętnościach. Od pierwszego gwizdka II poł. rzucili się do odrabiania strat. Agresywna obrona spowodowała kilka błędów naszych Gladiatorów, które bezlitośnie wykorzystali gospodarze. W efekcie tego, kilkanaście minut przed końcem, nasza przewaga zmalała do 2 bramek. To było jednak wszystko na co pozwolili w sobotni wieczór nasi szczypiorniści swoim rywalom. 4 zdobyte bramki z rzędu, pozwoliły już na kontrolowanie gry do ostatniego gwizdka sędziów. Wynik spotkania na 29-24, ustalił po wspaniałej, indywidualnej akcji Szymon Światłowski.

Mecz ten dobitnie pokazał, że nasz zespół ma ogromne możliwości i do końca będzie walczył o wyczekiwane od lat mistrzostwo I ligi. Przy odpowiedniej koncentracji i motywacji, możemy wygrać z każdym, niezależnie od tego czy mecz rozgrywany jest w Przemyślu, czy tez w hali rywala.

Martwi trochę, makabrycznie wręcz wyglądająca kontuzja dłoni Maciek Kubisztal. Po zakończonym meczu, spędził on kilka godzin w zamojskim szpitalu, gdzie zszyto mu głęboką ranę. Najprawdopodobniej nie wystąpi on w niedzielnym meczu przeciwko Wiśle Sandomierz.🔥

Sponsor Tytularny 🔥:ORLEN Upstream – www.orlenupstream.pl

Sponsorzy:

Miasto Przemyś

lMiejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu

PWiK Przemyś

lAuto-Moto-Fan

PROBUD Przemyśl – www.probud.co

E. LECLERC – Przemyśl

Szpak Przemyśl

Fotolustro Przemyśl

The Heart Pimpers

Bricomarche Przemyśl

Biuro Rachunkowe Agnieszka Gdula

https://eurobus.net.pl/

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KS AZS-AWF Biała Podlaska9
2KPR Legionowo8
3Handball Stal Mielec8
4Warmia Olsztyn6
5Śląsk Wrocław Handball6
6Budnex Stal Gorzów4
7MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie4
8MKS Wieluń3
9ORLEN Upstream SRS Przemyśl3
10Zagłębie Handball Team Sosnowiec3
11GROT – Blachy Pruszyński – Anilana3
12KPR Autoinwest Żukowo3
13MKS Padwa Zamość0
14MKS Nielba Wągrowiec0

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1WANDZEL Janusz16
2ĆWIĘKA Jakub14
3MAKOWIEJEW Stanisław13
4ŚWIATŁOWSKI Szymon12
5KULKA Tomasz11
6GUZDEK Kamil9
7KRYTSKI Dzanis3
8WALCZYK Patryk5
9KROCZEK Mateusz2
10KROCZEK Karol1
11MAKUŁA Jakub1
12SAR Paweł1
13BIERNAT Tomasz0
14KIPP Michał0
15KUBISZTAL Maciej0
16NOWAK Gracjan0
17ŚWIT Sebastian0
18ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni