Juniorzy zakończyli sezon.

21 lutego 2021
Tagi: ,

W dniach 19-21 lutego, nasz zespół Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl, uczestniczył w  Turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów, który rozgrywany był w Nowej Karczmie niedaleko Gdańska. Naszymi rywalami w walce o awans do następnego etapu rozgrywek były zespoły z Opola, Wrocławia i Gdańska.  

W pierwszym meczu (piątek, godz. 17:00) przyszło nam się mierzyć z głównym faworytem całych zawodów, uczestnikiem ubiegłorocznego Final Four – Wybrzeżem Gdańsk. Pierwsza połowa spotkania, to bardzo wyrównana gra. Wynik przez bardzo długi czas oscylował w okolicach remisu i dopiero ostatnie 5 minut przyniosło naszym rywalom kilkubramkową przewagę. W II części meczu Trener Piotr Kroczek dał szansę gry zawodnikom rezerwowym i ostatecznie przegraliśmy to spotkanie 20-40.

Czasu na regenerację nasi zawodnicy nie mieli zbyt dużo, bo już o godz. 10:00 w sobotę, zabrzmiał pierwszy gwizdek meczu z MOS Wrocław. Stawka tego meczu była bardzo wysoka. Zarówno my, jak i nasi rywale przegraliśmy inauguracyjne spotkania i komplet punktów zdobytych przez jedną z drużyn, w znaczący sposób przybliżał ją do awansu. Mecz obfitował w wiele nieskutecznych rzutów i niewymuszonych błędów. Przez 60 minut można było oglądać wyrównane starcie a zwycięzcę wyłoniła sama końcówka spotkania. Zawodnicy z Wrocławia wykorzystali kilka naszych błędów popełnionych w ostatnich minutach i po końcowej syrenie, to oni cieszyli się ze zwycięstwa w stosunku 32-29.

Przed niedzielnymi meczami, nikt nie mógł się jeszcze czuć pewnym awansu. Wszystkie 4 Drużyny miały realne szanse na zakwalifikowanie się do jednego z dwóch turniejów półfinałowych. W naszym przypadku awans dawało zwycięstwo z Gwardią Opole różnicą minimum 5 bramek, przy jednoczesnej porażce Wrocławia z Gdańskiem. Zadanie z gatunku zupełnie realnych, gdyż w ostatnim meczu z zespołem Opola to my okazaliśmy się lepsi a dodatkowo drużyna z Gdańska była murowanym faworytem potyczki z Wrocławiem. Mecz rozpoczął się od bardzo nerwowych akcji w wykonaniu obu Drużyn. Przez pierwsze 6 minut to bramkarze swoich zespołów byli głównymi bohaterami widowiska, nie dając się pokonać ani razu. Inauguracyjna bramka, to trafienie z rzutu karnego, najlepszego w naszych szeregach Kacpra Kielara. Od tego momentu,  to zawodnicy Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl zaczęli kontrolować mecz. Po 30 min. wynik brzmiał 13-12 i dawał on realną nadzieję na końcowy sukces. II połowa to chyba najbardziej emocjonująca część meczu w trakcie całego Turnieju. Zawodnicy zdawali  sobie sprawę z rangi meczu i na parkiecie trwała prawdziwa wojna.
Zespół z Opola zdołał wypracować 1-2 bramkową przewagę i utrzymywał ją do 56 min. Wtedy po bramce Michała Kipp na tablicy pojawił się remis 27-27. Ostatnie minuty meczu były pasjonujące. 30 sekund przed końcem Gwardia wyszła na prowadzenie 30-29. W akcji ofensywnej sfaulowany został Kamil Guzdek i podyktowany został rzut wolny. Bramkarz zespołu z Opola utrudniał wznowienie gry za co zgodnie z przepisami powinien ukarany zostać karą indywidualną oraz powinien zostać podyktowany rzut karny. Sędziowie podobno nie zauważyli tej sytuacji, którą notabene wyraźnie widać na relacji z meczu i już po końcowej syrenie zarządzony został rzut wolny. Kacper Kielar był bardzo bliski zdobycia wyrównującej bramki ale bramkarz rywali wykazał się refleksem i mecz zakończył się zwycięstwem Gwardii Opole 30-29.
Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl zajął ostatecznie IV miejsce, ale nasi Zawodnicy pokazali handball na wysokim poziomie, tocząc wyrównane mecze z najlepszymi drużynami w kraju.  Zabrakło być może większego ogrania ligowego i turniejowe.  Serdecznie dziękujemy Panu Bartoszowi Kielarowi za zorganizowanie zbiórki, dzięki której pokryjemy cześć kosztów związanych z udziałem w zawodach. Dziękujemy też oczywiście wszystkim Sponsorom którzy są z nami na dobre i na złe. Nasz Zespół wystąpił w składzie:

Kacper Kielar, Kevin Starzecki, Michał Mołoń, Kamil Guzdek, Karol Kroczek, Jakub Ilnicki, Adam Iwasieczko, Michał Kipp, Maciej Wrześniowski, Oskar Opałka, Jacek Winiarski, Łukasz Surma, Paweł Korobczak, Olaf Krzysik, Oskar Zajdel, Andrzej Nowak, Jakub Janowicz.

SPONSOR TYTULARNY Drużyny Juniorów – Auto-Moto-Fan

SPONSORZY

Miasto Przemyśl
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu
PWiK Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
The Heart Pimpers
Szpak Przemyśl

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

LPKlubPunkty
1ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.68
2KPR Legionowo55
3KS AZS-AWF Biała Podlaska53
4Budnex Stal Gorzów48
5ORLEN Upstream SRS Przemyśl44
6SPR GKS Autoinwest Żukowo40
8MKS Padwa Zamość38
7Śląsk Wrocław36
11MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec34
9MKS Wieluń34
10OKPR Warmia Energa Olsztyn33
12MKS Nielba Wągrowiec29
13MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica18
14MKS Grudziądz 16

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1STOŁOWSKI Paweł166
2KRYTSKI Dzanis129
3KULKA Tomasz94
4ŚWIATŁOWSKI Szymon68
5MOCHOCKI Tomasz60
6KROCZEK Mateusz59
7BIERNAT Tomasz46
8GUZDEK Kamil41
9WALCZYK Patryk38
10DUTKA Daniel30
11KIELAR Kacper26
12KUBISZTAL Maciej14
13STARZECKI Kevin13
16KIPP Michał2
14SAR Paweł1
15KROCZEK Karol0
17IWASIECZKO Adam0
18BARNAŚ Grzegorz0

NEWSLETTER
KLUBOWYSponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni