Juniorzy zakończyli sezon.

21 lutego 2021
Tagi: ,

W dniach 19-21 lutego, nasz zespół Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl, uczestniczył w  Turnieju 1/8 Mistrzostw Polski Juniorów, który rozgrywany był w Nowej Karczmie niedaleko Gdańska. Naszymi rywalami w walce o awans do następnego etapu rozgrywek były zespoły z Opola, Wrocławia i Gdańska.  

W pierwszym meczu (piątek, godz. 17:00) przyszło nam się mierzyć z głównym faworytem całych zawodów, uczestnikiem ubiegłorocznego Final Four – Wybrzeżem Gdańsk. Pierwsza połowa spotkania, to bardzo wyrównana gra. Wynik przez bardzo długi czas oscylował w okolicach remisu i dopiero ostatnie 5 minut przyniosło naszym rywalom kilkubramkową przewagę. W II części meczu Trener Piotr Kroczek dał szansę gry zawodnikom rezerwowym i ostatecznie przegraliśmy to spotkanie 20-40.

Czasu na regenerację nasi zawodnicy nie mieli zbyt dużo, bo już o godz. 10:00 w sobotę, zabrzmiał pierwszy gwizdek meczu z MOS Wrocław. Stawka tego meczu była bardzo wysoka. Zarówno my, jak i nasi rywale przegraliśmy inauguracyjne spotkania i komplet punktów zdobytych przez jedną z drużyn, w znaczący sposób przybliżał ją do awansu. Mecz obfitował w wiele nieskutecznych rzutów i niewymuszonych błędów. Przez 60 minut można było oglądać wyrównane starcie a zwycięzcę wyłoniła sama końcówka spotkania. Zawodnicy z Wrocławia wykorzystali kilka naszych błędów popełnionych w ostatnich minutach i po końcowej syrenie, to oni cieszyli się ze zwycięstwa w stosunku 32-29.

Przed niedzielnymi meczami, nikt nie mógł się jeszcze czuć pewnym awansu. Wszystkie 4 Drużyny miały realne szanse na zakwalifikowanie się do jednego z dwóch turniejów półfinałowych. W naszym przypadku awans dawało zwycięstwo z Gwardią Opole różnicą minimum 5 bramek, przy jednoczesnej porażce Wrocławia z Gdańskiem. Zadanie z gatunku zupełnie realnych, gdyż w ostatnim meczu z zespołem Opola to my okazaliśmy się lepsi a dodatkowo drużyna z Gdańska była murowanym faworytem potyczki z Wrocławiem. Mecz rozpoczął się od bardzo nerwowych akcji w wykonaniu obu Drużyn. Przez pierwsze 6 minut to bramkarze swoich zespołów byli głównymi bohaterami widowiska, nie dając się pokonać ani razu. Inauguracyjna bramka, to trafienie z rzutu karnego, najlepszego w naszych szeregach Kacpra Kielara. Od tego momentu,  to zawodnicy Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl zaczęli kontrolować mecz. Po 30 min. wynik brzmiał 13-12 i dawał on realną nadzieję na końcowy sukces. II połowa to chyba najbardziej emocjonująca część meczu w trakcie całego Turnieju. Zawodnicy zdawali  sobie sprawę z rangi meczu i na parkiecie trwała prawdziwa wojna.
Zespół z Opola zdołał wypracować 1-2 bramkową przewagę i utrzymywał ją do 56 min. Wtedy po bramce Michała Kipp na tablicy pojawił się remis 27-27. Ostatnie minuty meczu były pasjonujące. 30 sekund przed końcem Gwardia wyszła na prowadzenie 30-29. W akcji ofensywnej sfaulowany został Kamil Guzdek i podyktowany został rzut wolny. Bramkarz zespołu z Opola utrudniał wznowienie gry za co zgodnie z przepisami powinien ukarany zostać karą indywidualną oraz powinien zostać podyktowany rzut karny. Sędziowie podobno nie zauważyli tej sytuacji, którą notabene wyraźnie widać na relacji z meczu i już po końcowej syrenie zarządzony został rzut wolny. Kacper Kielar był bardzo bliski zdobycia wyrównującej bramki ale bramkarz rywali wykazał się refleksem i mecz zakończył się zwycięstwem Gwardii Opole 30-29.
Auto-Moto-Fan SRS Przemyśl zajął ostatecznie IV miejsce, ale nasi Zawodnicy pokazali handball na wysokim poziomie, tocząc wyrównane mecze z najlepszymi drużynami w kraju.  Zabrakło być może większego ogrania ligowego i turniejowe.  Serdecznie dziękujemy Panu Bartoszowi Kielarowi za zorganizowanie zbiórki, dzięki której pokryjemy cześć kosztów związanych z udziałem w zawodach. Dziękujemy też oczywiście wszystkim Sponsorom którzy są z nami na dobre i na złe. Nasz Zespół wystąpił w składzie:

Kacper Kielar, Kevin Starzecki, Michał Mołoń, Kamil Guzdek, Karol Kroczek, Jakub Ilnicki, Adam Iwasieczko, Michał Kipp, Maciej Wrześniowski, Oskar Opałka, Jacek Winiarski, Łukasz Surma, Paweł Korobczak, Olaf Krzysik, Oskar Zajdel, Andrzej Nowak, Jakub Janowicz.

SPONSOR TYTULARNY Drużyny Juniorów – Auto-Moto-Fan

SPONSORZY

Miasto Przemyśl
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu
PWiK Przemyśl
Bricomarche Przemyśl
The Heart Pimpers
Szpak Przemyśl

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KSZO Ostrowiec Św.-
2Unimetal Recykling MTS Chrzanów-
3AZS AGH Kraków-
4KSSPR Końskie-
5KS Viret CMC Zawiercie-
6SMS ZPRP II Kielce-
7SPR Wisła Sandomierz-
8SPR Orzeł Przeworsk-
9LUXIONA AZS UMCS Lublin-
10ORLEN Upstream SRS Przemyśl-
11SPR Górnik Zabrze-

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz-
2GUZDEK Kamil-
3MAKUŁA Jakub-
4ŚWIT Sebastian-
5SKAWIŃSKI Karol-
6WALCZYK Patryk-
7KIELAR Kacper-
8PAW Bartosz-
9MRÓZ Igor-
10KUBIK Paweł-
11HOIM Mateusz-
12BYKOWSKI Igor-
13IWASIECZKO Adam-
14SAR Paweł-
15NOWAK Gracjan-
16ZAJDEL Oskar-

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni