ORLEN Upstream SRS Przemyśl na III miejscu po I rundzie.

13 grudnia 2020
Tagi: , ,

W miniony weekend rozegrana została ostatnia kolejka rundy jesiennej rozgrywek o mistrzostwo I ligi. Zespół ORLEN Upstream SRS Przemyśl spędzi przerwę zimową na III miejscu w grupie D.

Mecz z liderem – MUKS Zagłębie Sosnowiec, który odbył się w sobotę na parkiecie hali POSiR w Przemyślu, na długo zostanie w pamięci Kibiców.

Niestety, nie będą to miłe wspomnienia. Ciężko przypomnieć sobie, kiedy ostatni raz przemyscy zawodnicy prezentowali się tak słabo na parkiecie.

Drużyna, która na celu ma awans do Ligi Centralnej (jedna, ogólnopolska I liga, która ma powstać w sezonie 2021/22), pokazała grę na poziomie najsłabszych zespołów obecnych rozgrywek. Totalna niemoc w ataku i defensywa dziurawa jak ser szwajcarski spowodowały, że w 28 min. na tablicy wyników pojawił się rezultat 5-14 a Kibice oglądający ten mecz przed ekranami monitorów przecierali oczy ze zdumienia. 2 bramki zdobyte tuż przed przerwą i tym samym zniwelowanie różnicy do 7 bramek, dawały nadzieję, że być może gospodarze wyciągną wnioski ze swojej kompromitującej gry i w II połowie rzucą się na rywala z myślą o końcowym sukcesie.

Niestety, tak się nie stało. Przemyscy szczypiorniści powielali błędy z I części meczu. Na tle gości, grających wcale nie rewelacyjnie a jedynie na solidnym, I ligowym poziomie, prezentowali się jak przysłowiowe dzieci we mgle. Brak pomysłu na konstruowanie akcji ofensywnych, nieskuteczność, duża liczba strat doprowadziły do tego, że w 50 min. przy wyniku 13-24, pozostała już tylko gra o honor i jak najniższą porażkę. To zadanie również przerosło możliwości przemyskich zawodników. Próby niekonwencjonalnych rozwiązań taktycznych (gra 7 zawodnikami w polu) przynosiły efekty odmienne od zamierzonych. Goście, mimo pewnych już 3 punktów nie zamierzali odpuszczać. Postawili sobie chyba za cel upokorzenie swoich rywali i trzeba przyznać, że ta sztuka im się udała, gdyż końcowy wynik 18-28 mówi sam za siebie.

Jest takie powiedzenie, że o przegranym meczu należy jak najszybciej zapomnieć. Nie, nie może to mieć miejsca w tym wypadku. O tym meczu, przemyscy szczypiorniści muszą pamiętać jak najdłużej z prostej przyczyny. Nie mogą po prostu zapomnieć jak nie należy grać !

Na pewno nie obędzie się w najbliższym tygodniu bez poważnych rozmów Zarządu z trenerem i zawodnikami. Być może przyszedł czas, aby coś zmienić w drużynie, która przecież w kilka miesięcy nie zapomniała jak gra się w piłkę ręczną.

Teraz uczestników rozgrywek I ligi czeka 7 tygodni przerwy zimowej od spotkań ligowych. Liczymy na to, że nasz zespół dobrze wykorzysta ten okres i w II rundzie zobaczymy odmieniony, grający na swoim normalnym poziomie team ORLEN Upstream SRS Przemyśl.

ORLEN Upstream SRS Przemyśl – MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 18-28 (7-14)

ORLEN Upstream SRS Przemyśl:  Iwasieczko, Sar, Szczepaniec – Kielar 2, Starzecki 1, Stołowski 1, Kubik 1, Nowak M. 2, Drozdalski 1, Kroczek M. 1, Światłowski 1, Kubisztal Maciej 1, Kulka 2, Kubisztal Michał 4.

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo29
2Handball Stal Mielec26
3KS AZS-AWF Biała Podlaska24
4Śląsk Wrocław Handball17
5MKS Wieluń16
6KPR Autoinwest Żukowo15
7Budnex Stal Gorzów14
8MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie13
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec11
10MKS Nielba Wągrowiec11
11ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
12MKS Padwa Zamość9
13GROT – Blachy Pruszyński – Anilana9
14Warmia Energa Olsztyn6

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław45
2ĆWIĘKA Jakub40
3WANDZEL Janusz35
4ŚWIATŁOWSKI Szymon35
5KULKA Tomasz28
6BIERNAT Tomasz26
7KROCZEK Mateusz19
8GUZDEK Kamil17
9MAKUŁA Jakub12
10KRYTSKI Dzanis10
11WALCZYK Patryk8
12ŚWIT Sebastian6
13SAR Paweł2
14KROCZEK Karol2
15KUBISZTAL Maciej1
16KIPP Michał0
17NOWAK Gracjan0
18ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni