Walka w PGNIG Pucharze Polski zakończona.

10 grudnia 2020
Tagi: , ,
Na II rundzie zakończyła się w tym sezonie przygoda z PGNIG 🏆Pucharem Polski naszej drużyny – ORLEN Upstream SRS Przemyśl.

W dniu 9.12 rozegraliśmy w Kielcach mecz z tamtejszym NLO SMS ZPRP, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy 42-22 (21-11).
Wynik spotkania może wprowadzać niepokój wśród naszych Kibiców, dlatego od razu wyjaśniamy, że na parkiecie w naszym zespole wystąpili tylko i wyłącznie, prowadzeni przez Trenera Piotra Kroczka, Juniorzy i Juniorzy Młodsi naszego Klubu.

Skąd taka decyzja ?
W najbliższą sobotę, nasi Seniorzy rozegrają chyba najważniejszy mecz rundy jesiennej. Do Twierdzy Przemyśl przyjedzie aktualny lider tabeli – MUKS Zagłębie Sosnowiec. Po rozmowach z trenerem Kubisztalem podjęliśmy decyzję, że I zespół pozostanie na miejscu, aby skupić się na przygotowaniach do tego spotkania i zminimalizować ryzyko ewentualnych kontuzji.

Z kolei dla naszej Młodzieży, mecz w Kielcach był ważnym etapem przygotowań do turnieju 1/16 Mistrzostw Polski Juniorów, który odbędzie się na początku lutego 2021 r w Przemyślu.

Samo spotkanie nie przyniosło wielkich emocji. Wyrównana walka trwała do 9 min. kiedy to wynik brzmiał 4-4. Niewykorzystane 2 rzuty karne oraz kilka sytuacji „sam na sam” spowodowały, że kieleccy Licealiści wypracowali w ciągu 10 minut dziewięciobramkową przewagę i było praktycznie po meczu. Widać było przewagę w warunkach fizycznych i wyszkoleniu technicznym gospodarzy, którzy są starsi o rok lub dwa od naszych podopiecznych.

Trener Kroczek sprawdził w tym meczu wszystkich zawodników którzy pojechali do Kielc. Gra z I ligową drużyną, to niezwykle cenne doświadczenie dla naszych Juniorów, które mamy nadzieję, że zaprocentuje w przyszłości. Wynik meczu ustalił w 60 minucie, najlepszy w szeregach ORLEN Upstream SRS Przemyśl – Andrzej Nowak.

W przerwie meczu, obecni w Kielcach Prezes i Wiceprezes naszego Klubu, odbyli owocną rozmowę z Panem Radosławem Wasiakiem i Panem Sławomirem Szmalem w sprawie nawiązania współpracy związanej ze szkoleniem młodzieży. Liczymy na to, że spowoduje ona ona wzrost zainteresowania uprawianiem piłki ręcznej w Przemyślu 💪💪