Porozumienie ze Związkiem Gmin Fortecznych

07 sierpnia 2020
Tagi: ,
Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Przemyśl oraz Związek Gmin Fortecznych, zawarły porozumienie, mające na celu wspólną promocję Twierdzy Przemyśl oraz drużyny ORLEN Upstream SRS Przemyśl.
 
W dniu 2 sierpnia 2020 roku, przy okazji obywającego się Sympozjum naukowego na terenie Fortu XI w Duńkowiczkach, przedstawiciele stowarzyszenia SRS Przemyśl w postaci Prezesa Roberta Skawińskiego oraz Wiceprezesa Krzysztofa Błażkowskiego a także Przewodniczący Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl – Mirosław Majkowski, zawarli porozumienie o współpracy.
 
Twierdza Przemyśl jest nierozerwalnie związana z historią Naszego miasta, a także stanowi największą atrakcje turystyczną regionu. Będąc świadomi możliwości promocji oraz wpływu na kształtowanie się postaw wśród młodych ludzi, zdecydowaliśmy się podjąć wspólne działania, mające na celu pielęgnowanie posiadanego dobra kulturalnego. Przemyskie fortyfikacje, będące niezdobytą do końca twierdzą oraz Żołnierze walczący w jej obronie, stanowią dla nas wzór waleczności, który chcemy się przenieść na parkiet w trakcie meczów. Swoją postawą, na arenach Polski i Europy, pokażemy czym tak naprawdę jest Twierdza Przemyśl. Pamiętając o zaufaniu jakim obdarzył nas Związek Gmin Fortecznych, będziemy dumnie i głośno mówić skąd pochodzimy.
 
Przykładem i inspiracją do podpisania tej umowy jest Twierdza Verdun, która promuje się również przez wydarzenia sportowe. Inicjatywa z która wyszło Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Przemyśl jest dla nas niezwykle cenna, ponieważ możemy wspólnie realizować promocję Twierdzy Przemyśl oraz promocję klubu pod względem sportowym. Chcemy wspólnie realizować wydarzenia sportowe na terenie gmin wchodzących w skład Twierdzy Przemyśl. Myślę, że już w przyszłym roku zobaczymy pierwsze namacalne efekty współpracy – Powiedział Mirosław Majkowski
Taka umowa siedziała w naszych głowach już od dłuższego czasu, ponieważ media sportowe już od dawna utożsamiają nas z Twierdzą Przemyśl. Fortyfikacje to nie tylko miejsce o dużych walorach turystycznych i architektonicznych. To przede wszystkim pomnik upamiętniający Żołnierzy którzy walczyli na tych terenach i którzy polegli w jej obronie. Sport jest narzędziem dzięki któremu realizujemy cele naszego Stowarzyszenia. Poprzez działalność sportową chcemy promować Naszą twierdze i zwiększać świadomość wśród ludzi w całej Polsce o jej istnieniu. – Podkreślił Robert Skawiński
 
Wiemy, ze w całej Polsce znajduje się wiele twierdz, lecz tylko u nas jest jedna tak wyjątkowa. Chcemy również zwiększać świadomość wśród młodych ludzi, uświadamiając im, co posiadamy blisko siebie i jak możemy to wykorzystać – Podsumował Krzysztof Błażkowski
 
TWIERDZA PRZEMYŚL TO MY‼️
 
POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

LPKlubPunkty
1KS AZS-AWF Biała Podlaska15
2ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.15
3KPR Legionowo12
4SPR GKS Autoinwest Żukowo12
5OKPR Warmia Energa Olsztyn6
6MKS Wieluń6
7Budnex Stal Gorzów6
8Śląsk Wrocław6
9MKS Padwa Zamość5
10ORLEN Upstream SRS Przemyśl5
11MKS Grudziądz 4
12MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica3
13MKS Nielba Wągrowiec3
14MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec1

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1STOŁOWSKI Paweł26
2KRYTSKI Dzanis22
3DUTKA Daniel19
4KIELAR Kacper17
5KULKA Tomasz15
6KROCZEK Mateusz11
7STARZECKI Kevin7
8GUZDEK Kamil6
9MOCHOCKI Tomasz6
10ŚWIATŁOWSKI Szymon3
11KUBISZTAL Maciej1
12KROCZEK Karol0
13KIPP Michał0
14WALCZYK Patryk0
15SAR Paweł0
16IWASIECZKO Adam0
17BARNAŚ Grzegorz0

NEWSLETTER
KLUBOWYSponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni