Porozumienie ze Związkiem Gmin Fortecznych

07 sierpnia 2020
Tagi: ,
Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Przemyśl oraz Związek Gmin Fortecznych, zawarły porozumienie, mające na celu wspólną promocję Twierdzy Przemyśl oraz drużyny ORLEN Upstream SRS Przemyśl.
 
W dniu 2 sierpnia 2020 roku, przy okazji obywającego się Sympozjum naukowego na terenie Fortu XI w Duńkowiczkach, przedstawiciele stowarzyszenia SRS Przemyśl w postaci Prezesa Roberta Skawińskiego oraz Wiceprezesa Krzysztofa Błażkowskiego a także Przewodniczący Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl – Mirosław Majkowski, zawarli porozumienie o współpracy.
 
Twierdza Przemyśl jest nierozerwalnie związana z historią Naszego miasta, a także stanowi największą atrakcje turystyczną regionu. Będąc świadomi możliwości promocji oraz wpływu na kształtowanie się postaw wśród młodych ludzi, zdecydowaliśmy się podjąć wspólne działania, mające na celu pielęgnowanie posiadanego dobra kulturalnego. Przemyskie fortyfikacje, będące niezdobytą do końca twierdzą oraz Żołnierze walczący w jej obronie, stanowią dla nas wzór waleczności, który chcemy się przenieść na parkiet w trakcie meczów. Swoją postawą, na arenach Polski i Europy, pokażemy czym tak naprawdę jest Twierdza Przemyśl. Pamiętając o zaufaniu jakim obdarzył nas Związek Gmin Fortecznych, będziemy dumnie i głośno mówić skąd pochodzimy.
 
Przykładem i inspiracją do podpisania tej umowy jest Twierdza Verdun, która promuje się również przez wydarzenia sportowe. Inicjatywa z która wyszło Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Przemyśl jest dla nas niezwykle cenna, ponieważ możemy wspólnie realizować promocję Twierdzy Przemyśl oraz promocję klubu pod względem sportowym. Chcemy wspólnie realizować wydarzenia sportowe na terenie gmin wchodzących w skład Twierdzy Przemyśl. Myślę, że już w przyszłym roku zobaczymy pierwsze namacalne efekty współpracy – Powiedział Mirosław Majkowski
Taka umowa siedziała w naszych głowach już od dłuższego czasu, ponieważ media sportowe już od dawna utożsamiają nas z Twierdzą Przemyśl. Fortyfikacje to nie tylko miejsce o dużych walorach turystycznych i architektonicznych. To przede wszystkim pomnik upamiętniający Żołnierzy którzy walczyli na tych terenach i którzy polegli w jej obronie. Sport jest narzędziem dzięki któremu realizujemy cele naszego Stowarzyszenia. Poprzez działalność sportową chcemy promować Naszą twierdze i zwiększać świadomość wśród ludzi w całej Polsce o jej istnieniu. – Podkreślił Robert Skawiński
 
Wiemy, ze w całej Polsce znajduje się wiele twierdz, lecz tylko u nas jest jedna tak wyjątkowa. Chcemy również zwiększać świadomość wśród młodych ludzi, uświadamiając im, co posiadamy blisko siebie i jak możemy to wykorzystać – Podsumował Krzysztof Błażkowski
 
TWIERDZA PRZEMYŚL TO MY‼️
 
POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo29
2Handball Stal Mielec26
3KS AZS-AWF Biała Podlaska24
4Śląsk Wrocław Handball17
5MKS Wieluń16
6KPR Autoinwest Żukowo15
7Budnex Stal Gorzów14
8MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie13
9Zagłębie Handball Team Sosnowiec11
10MKS Nielba Wągrowiec11
11ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
12MKS Padwa Zamość9
13GROT – Blachy Pruszyński – Anilana9
14Warmia Energa Olsztyn6

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław45
2ĆWIĘKA Jakub40
3WANDZEL Janusz35
4ŚWIATŁOWSKI Szymon35
5KULKA Tomasz28
6BIERNAT Tomasz26
7KROCZEK Mateusz19
8GUZDEK Kamil17
9MAKUŁA Jakub12
10KRYTSKI Dzanis10
11WALCZYK Patryk8
12ŚWIT Sebastian6
13SAR Paweł2
14KROCZEK Karol2
15KUBISZTAL Maciej1
16KIPP Michał0
17NOWAK Gracjan0
18ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni