Porozumienie ze Związkiem Gmin Fortecznych

07 sierpnia 2020
Tagi: ,
Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Przemyśl oraz Związek Gmin Fortecznych, zawarły porozumienie, mające na celu wspólną promocję Twierdzy Przemyśl oraz drużyny ORLEN Upstream SRS Przemyśl.
 
W dniu 2 sierpnia 2020 roku, przy okazji obywającego się Sympozjum naukowego na terenie Fortu XI w Duńkowiczkach, przedstawiciele stowarzyszenia SRS Przemyśl w postaci Prezesa Roberta Skawińskiego oraz Wiceprezesa Krzysztofa Błażkowskiego a także Przewodniczący Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl – Mirosław Majkowski, zawarli porozumienie o współpracy.
 
Twierdza Przemyśl jest nierozerwalnie związana z historią Naszego miasta, a także stanowi największą atrakcje turystyczną regionu. Będąc świadomi możliwości promocji oraz wpływu na kształtowanie się postaw wśród młodych ludzi, zdecydowaliśmy się podjąć wspólne działania, mające na celu pielęgnowanie posiadanego dobra kulturalnego. Przemyskie fortyfikacje, będące niezdobytą do końca twierdzą oraz Żołnierze walczący w jej obronie, stanowią dla nas wzór waleczności, który chcemy się przenieść na parkiet w trakcie meczów. Swoją postawą, na arenach Polski i Europy, pokażemy czym tak naprawdę jest Twierdza Przemyśl. Pamiętając o zaufaniu jakim obdarzył nas Związek Gmin Fortecznych, będziemy dumnie i głośno mówić skąd pochodzimy.
 
Przykładem i inspiracją do podpisania tej umowy jest Twierdza Verdun, która promuje się również przez wydarzenia sportowe. Inicjatywa z która wyszło Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Przemyśl jest dla nas niezwykle cenna, ponieważ możemy wspólnie realizować promocję Twierdzy Przemyśl oraz promocję klubu pod względem sportowym. Chcemy wspólnie realizować wydarzenia sportowe na terenie gmin wchodzących w skład Twierdzy Przemyśl. Myślę, że już w przyszłym roku zobaczymy pierwsze namacalne efekty współpracy – Powiedział Mirosław Majkowski
Taka umowa siedziała w naszych głowach już od dłuższego czasu, ponieważ media sportowe już od dawna utożsamiają nas z Twierdzą Przemyśl. Fortyfikacje to nie tylko miejsce o dużych walorach turystycznych i architektonicznych. To przede wszystkim pomnik upamiętniający Żołnierzy którzy walczyli na tych terenach i którzy polegli w jej obronie. Sport jest narzędziem dzięki któremu realizujemy cele naszego Stowarzyszenia. Poprzez działalność sportową chcemy promować Naszą twierdze i zwiększać świadomość wśród ludzi w całej Polsce o jej istnieniu. – Podkreślił Robert Skawiński
 
Wiemy, ze w całej Polsce znajduje się wiele twierdz, lecz tylko u nas jest jedna tak wyjątkowa. Chcemy również zwiększać świadomość wśród młodych ludzi, uświadamiając im, co posiadamy blisko siebie i jak możemy to wykorzystać – Podsumował Krzysztof Błażkowski
 
TWIERDZA PRZEMYŚL TO MY‼️
 
POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

LPKlubPunkty
1ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.68
2KPR Legionowo55
3KS AZS-AWF Biała Podlaska53
4Budnex Stal Gorzów48
5ORLEN Upstream SRS Przemyśl44
6SPR GKS Autoinwest Żukowo40
8MKS Padwa Zamość38
7Śląsk Wrocław36
11MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec34
9MKS Wieluń34
10OKPR Warmia Energa Olsztyn33
12MKS Nielba Wągrowiec29
13MSPR Siódemka-Miedź-Huras Legnica18
14MKS Grudziądz 16

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1STOŁOWSKI Paweł166
2KRYTSKI Dzanis129
3KULKA Tomasz94
4ŚWIATŁOWSKI Szymon68
5MOCHOCKI Tomasz60
6KROCZEK Mateusz59
7BIERNAT Tomasz46
8GUZDEK Kamil41
9WALCZYK Patryk38
10DUTKA Daniel30
11KIELAR Kacper26
12KUBISZTAL Maciej14
13STARZECKI Kevin13
16KIPP Michał2
14SAR Paweł1
15KROCZEK Karol0
17IWASIECZKO Adam0
18BARNAŚ Grzegorz0

NEWSLETTER
KLUBOWYSponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni