Porozumienie ze Związkiem Gmin Fortecznych

07 sierpnia 2020
Tagi: ,
Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Przemyśl oraz Związek Gmin Fortecznych, zawarły porozumienie, mające na celu wspólną promocję Twierdzy Przemyśl oraz drużyny ORLEN Upstream SRS Przemyśl.
 
W dniu 2 sierpnia 2020 roku, przy okazji obywającego się Sympozjum naukowego na terenie Fortu XI w Duńkowiczkach, przedstawiciele stowarzyszenia SRS Przemyśl w postaci Prezesa Roberta Skawińskiego oraz Wiceprezesa Krzysztofa Błażkowskiego a także Przewodniczący Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl – Mirosław Majkowski, zawarli porozumienie o współpracy.
 
Twierdza Przemyśl jest nierozerwalnie związana z historią Naszego miasta, a także stanowi największą atrakcje turystyczną regionu. Będąc świadomi możliwości promocji oraz wpływu na kształtowanie się postaw wśród młodych ludzi, zdecydowaliśmy się podjąć wspólne działania, mające na celu pielęgnowanie posiadanego dobra kulturalnego. Przemyskie fortyfikacje, będące niezdobytą do końca twierdzą oraz Żołnierze walczący w jej obronie, stanowią dla nas wzór waleczności, który chcemy się przenieść na parkiet w trakcie meczów. Swoją postawą, na arenach Polski i Europy, pokażemy czym tak naprawdę jest Twierdza Przemyśl. Pamiętając o zaufaniu jakim obdarzył nas Związek Gmin Fortecznych, będziemy dumnie i głośno mówić skąd pochodzimy.
 
Przykładem i inspiracją do podpisania tej umowy jest Twierdza Verdun, która promuje się również przez wydarzenia sportowe. Inicjatywa z która wyszło Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Przemyśl jest dla nas niezwykle cenna, ponieważ możemy wspólnie realizować promocję Twierdzy Przemyśl oraz promocję klubu pod względem sportowym. Chcemy wspólnie realizować wydarzenia sportowe na terenie gmin wchodzących w skład Twierdzy Przemyśl. Myślę, że już w przyszłym roku zobaczymy pierwsze namacalne efekty współpracy – Powiedział Mirosław Majkowski
Taka umowa siedziała w naszych głowach już od dłuższego czasu, ponieważ media sportowe już od dawna utożsamiają nas z Twierdzą Przemyśl. Fortyfikacje to nie tylko miejsce o dużych walorach turystycznych i architektonicznych. To przede wszystkim pomnik upamiętniający Żołnierzy którzy walczyli na tych terenach i którzy polegli w jej obronie. Sport jest narzędziem dzięki któremu realizujemy cele naszego Stowarzyszenia. Poprzez działalność sportową chcemy promować Naszą twierdze i zwiększać świadomość wśród ludzi w całej Polsce o jej istnieniu. – Podkreślił Robert Skawiński
 
Wiemy, ze w całej Polsce znajduje się wiele twierdz, lecz tylko u nas jest jedna tak wyjątkowa. Chcemy również zwiększać świadomość wśród młodych ludzi, uświadamiając im, co posiadamy blisko siebie i jak możemy to wykorzystać – Podsumował Krzysztof Błażkowski
 
TWIERDZA PRZEMYŚL TO MY‼️
 
POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KPR Legionowo49
2Handball Stal Mielec45
3KS AZS-AWF Biała Podlaska43
4Śląsk Wrocław Handball35
5Budnex Stal Gorzów34
6MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie32
7MKS Padwa Zamość27
8MKS Wieluń25
9MKS Nielba Wągrowiec25
10KPR Autoinwest Żukowo24
11Zagłębie Handball Team Sosnowiec20
12GROT – Blachy Pruszyński – Anilana18
13ORLEN Upstream SRS Przemyśl10
14Warmia Energa Olsztyn9

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1MAKOWIEJEW Stanisław78
2ŚWIATŁOWSKI Szymon68
3ĆWIĘKA Jakub61
4WANDZEL Janusz52
5KULKA Tomasz52
6BIERNAT Tomasz47
7KROCZEK Mateusz31
8MAKUŁA Jakub31
9KRYTSKI Dzanis30
10ŚWIT Sebastian24
11GUZDEK Kamil18
12WALCZYK Patryk17
13KUBISZTAL Maciej10
14SKAWIŃSKI Karol10
15KIELAR Kacper4
16SAR Paweł2
17KROCZEK Karol2
18KIPP Michał0
19NOWAK Gracjan0
20ZAJDEL Oskar0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni