Znakomity koniec roku SRS Czuwaju. Triumf na bardzo trudnym terenie

16 grudnia 2019

Kto wie, czy wygrana SRS Czuwaju w Końskich (14 grudnia br.) nie będzie jednym z ważniejszych, fundamentalnych dla finalnych rozstrzygnięć, zwycięstw przemyślan w I-ligowym sezonie. Podopieczni grającego trenera Michała Kubisztala po I rundzie zajmują 2. miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co mistrz – KPR Legionowo.

Czuwajowcy wyjechali do Końskich w ponownie okrojonym składzie, bez kontuzjowanych Pawła Pedryca i Pawła Kubika. Tam przepadł m.in. lider po I rundzie KPR Legionowo. Nietypowa hala sportowa przy ul. kapitana Stoińskiego nigdy nie była sprzymierzeńcem przemyślan. Toczyli tam bardzo zażarte, dramatyczne, czasami brutalne boje. Przez pół godziny wyglądało na to, że i 14 grudnia 2019 r. inaczej nie będzie.

Zaczęło się od trafienia najbardziej doświadczonego w barwach gospodarzy Przemysława Matyjasika, wyrównał Tomasz Biernat, ale I połowa należała do miejscowych. Korzystali ze słabszej postawy przyjezdnych w obronie i szeregu niewykorzystanych okazji do zdobycia bramek. Bohaterem – mimo woli – koniecczan został wychowanek Vive Kielce Kamil Buchcic, który w wielu przypadkach z łatwością wyłapywał sygnalizowane rzuty przemyślan. Ci po raz pierwszy wyszli na prowadzenie w 6. min, kiedy trafił Konrad Bajwoluk, a ostatni remis w tej części pojedynku tablica wyników wyświetliła w 21. min, kiedy skutecznie rzucił na bramkę Mateusz Nowak. Było wówczas 9:9. Końcówka I połowy w całości należała do KSSPR-u i nie był to dobry prognostyk przed drugimi 30 minutami gry. Gospodarze do końca rzucili 5 bramek (Wolski 2, T. Napierała, Woś i Pilarski) wobec ledwie dwóch przemyślan (Michał Kubisztal) i na przerwę zeszli z 3-bramkową przewagą.

Na szczęście II odsłona należała do znaczni bardziej zmotywowanych, skoncentrowanych, skuteczniejszych i dopieszczających każdą akcję gości. Jeszcze w 40 min podopieczni Roberta Napierały prowadzili 17:15, ale po kolejnych trzech minutach byli już na minusie. Wszystko dzięki żelaznej konsekwencji, znacznie lepszej realizacji założeń taktycznych i precyzji czuwajowców. Seria 0:5 pozwoliła im w 44. min wygrywać 17:20. Od tego momentu niemal wszystko, co działo się na parkiecie, było pod ich wyraźną kontrolą. W 47. min trafił Tomasz Kulka i wynik brzmiał 19:23. Gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Nie byli jednak w stanie zagrozić przemyślanom. Mieli zbyt mało atutów, aby skutecznie przedrzeć się przez twardszą defensywę gości, aby zatrzymać ich kolejne efektowne i efektywne ofensywne kombinacje. Co prawda w 50. min zmniejszyli straty do 22:24 po bramce Dawida Maleszaka, ale to było wszystko, na co pozwolili przyjezdni.  Po meczu było w 56. min, kiedy bracia Maciej i Michał Kubisztalowie wyprowadzili swój zespół na bardzo wyraźne prowadzenie – 22:28. Oni zresztą byli autorami ostatnich sześciu bramek dla SRS Czuwaju. Na kilkanaście sekund przed końcem miejscowi ratowali twarz, trafiając trzykrotnie z rzędu (25:28), ale ostatnie słowo należało do Macieja Kubisztala, który nie pomylił się z koła, zdobywając ostatnią bramkę w tym meczu i ostatnią dla SRS Czuwaju w tym roku.

KSSPR Końskie  SRS Czuwaj Przemyśl 25:29 (14:11)

KSSPR Końskie: Witkowski, Buchcic – Woś 2, Maleszak 4, Pilarski 3, Wolski 4, Telka 2, Gruszczyński 0, Rurarz 0, Matyjasik 8, T. Napierała 1, Słonicki 1.

SRS Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Błażkowski 0, Kielar 0, Guzdek 0, Biernat 3, Stołowski 2, Bajwoluk 1, M. Nowak 1, Kroczek 1, Kulka 5, Maciej Kubisztal 7, Michał Kubisztal 9, A. Nowak 0.

Sędziowali: Wojciech Bloch (Nakło Śląskie) i Michał Solecki (Tarnowskie Góry).

Kary: KSSPR Końskie – 8 min; SRS Czuwaj – 4 min.