Rodzaje zakładów bukmacherskich na piłkę ręczną

14 listopada 2019

Poza najważniejszymi rozgrywkami oferta firm bukmacherskich na piłkę ręczną jest raczej skromna, ale każdy fan tego sportu powinien znaleźć coś dla siebie, jeśli tylko dobrze poszuka. W artykule tym omawiamy najpopularniejsze typy zakładów na handball.

Piłka ręczna w zakładach bukmacherskich

Choć piłka ręczna nie może liczyć na szczególną atencję firm bukmacherskich, to przy okazji najważniejszych rozgrywek, takich jak Liga Mistrzów czy Mistrzostwa Świata lub Europy, kibice szczypiorniaka mogą przebierać w ofercie zakładów wzajemnych. W artykule tym omawiamy najpopularniejsze ich typy.

Zakład na zwycięzcę

Piłka ręczna, podobnie zresztą jak piłka nożna, należy do dyscyplin trzydrogowych. Oznacza to, że dany mecz może zakończyć się nie tylko zwycięstwem jednej ze stron, ale również brakiem zwycięzcy i przegranego. Remisy w piłce ręcznej nie zdarzają się zbyt często, więc bukmacherzy (pamiętaj aby grać tylko u tych legalnych, bo gra u innych jest w naszym kraju nielegalna i grozi odpowiedzialnością prawną) proponują na nie najwyższe kursy. Najmniej zarobić można natomiast stawiając na faworytów w spotkaniach z outsiderami, ale nie jest to pomysł, z którym od razu powinniśmy dać sobie spokój, gdyż istnieją też handicapy.

Zakłady z handicapem

W tym przypadku bukmacher jednej ze stron wirtualnie dodaje lub odejmuje pewną liczbę goli, a zadaniem grającego jest wytypowanie rezultatu meczu biorąc pod uwagę ten aspekt. Taki zabieg ma za zadanie wyrównanie szans obu zespołów. Z jednej strony podwyższa to kurs na tzw. pewniaka, a z drugiej obniża kurs słabszej drużyny, zwiększając jednocześnie prawdopodobieństwo sukcesu. Jeśli jednak czujemy, że handicap nie jest opcją dla nas, a standardowy zakład 1X2 nas nie interesuje, to pozostają jeszcze inne opcje które można obstawić u bukmachera.

Zakład na zwycięzcę bez remisu lub zakład z podpórką

W tym pierwszym możliwość typowania jest zawężona do opcji 1 i 2, wykluczając tym samym możliwość wskazania, że w meczu padnie remis. Gdy ten się przytrafi, zdarzenie zostanie rozliczone po kursie 1.00. Zakład z podpórką pozwala nam natomiast zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej do ponad 66%. W tym przypadku obstawiamy bowiem triumf gospodarzy lub remis (1X), albo wygraną gości lub remis (X2). Wysoka szansa na sukces w zakładach z podpórką oznacza również przeważnie bardzo niski kurs, dlatego polecane są one jedynie jako tzw. podbijacze kursu na kuponach akumulacyjnych.

Liczba goli

Jeśli akurat mamy nosa, że w danym spotkaniu nie opłaca się typować zwycięzcy, naszą uwagę powinny zwrócić zakłady na liczbę goli. W końcu bywa tak, że od czasu do czasu mierzą się dwie wyrównane i nastawione na ofensywę ekipy, a wtedy zamiast bawić się we wróżkę możemy spokojnie obstawić, że w meczu padnie np. powyżej 55,5 gola. Oczywiście tzw. pewniaki nie istnieją, więc każdy nasz typ powinien być poparty dogłębną analizą. Co ważne, zakład na liczbę goli może dotyczyć również poszczególnych drużyn lub zawodników.

Zakłady łączone

Skomplikowanie sobie bukmacherskiego życia czasem nie zaszkodzi, zwłaszcza wtedy, gdy ryzyko niepowodzenia nie rośnie diametralnie w przeciwieństwie do kursu. Dla bardziej odważnych typerów bukmacherzy przygotowali tzw. zakłady łączone. W nich możemy np. obstawić, że dany mecz wygrają gospodarze, a w całym spotkaniu padnie więcej niż 55,5 gola. Popularna jest też opcja HT/FT, w której typujemy rezultat do przerwy i po końcowym gwizdku. Możemy więc np. obstawić że pierwszą połowę wygrają gospodarze, ale całe spotkanie zakończy się triumfem gości.

Zwycięzca rozgrywek

W piłce ręcznej tak jak w innych sportach mamy również do czynienia z zakładami bukmacherskimi długoterminowymi. W najpopularniejszych z nich typujemy zwycięzców najważniejszych rozgrywek, takich jak np. Liga Mistrzów, Mistrzostwa Świata, Igrzyska Olimpijskie czy Mistrzostwa Europy. Oferta bukmacherów na handball nie jest może zbyt bogata, ale każdy fan tej dyscypliny na pewno znajdzie coś dla siebie. Ważne jednak aby wybierać spośród oferty wystawionej przez legalne firmy bukmacherskie, gdyż obstawianie zakładów u nielegalnych bukmacherów jest karalne. Oferta legalnych bukmacherów jest już jednak całkiem szeroka, gdyż firm takich stale przybywa. Ich lista dostępna jest na https://www.legalni-bukmacherzy-online.pl/. Nie warto więc ponosić ryzyka i korzystać z oferty bukmacherów bez licencji. Pamiętajmy ponadto, że zakłady obstawiać mogą tylko osoby które ukończyły 18 lat. Zawsze trzeba brać pod uwagę także ryzyko uzależnienia się od zakładów bukmacherskich.

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1Unimetal Recycling MTS Chrzanów55
2AZS AGH Kraków48
3KSSPR Końskie42
4SPR Orzeł Przeworsk42
5KS Viret CMC Zawiercie30
6ORLEN Upstream SRS Przemyśl25
7KSZO Ostrowiec Świętokrzyski22
8Luxiona AZS UMCS Lublin18
9SMS ZPRP II Kielce18
10SPR Górnik Zabrze17
11SPR Wisła Sandomierz4

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz109
2KIELAR Kacper64
3GUZDEK Kamil60
4MRÓZ Igor49
5SKAWIŃSKI Karol41
6KROCZEK Mateusz38
7HOIM Mateusz34
8PAW Bartosz31
9ŚWIT Sebastian26
10WALCZYK Patryk26
11KOWALIK Jakub22
12BYKOWSKI Igor18
13KUBIK Paweł16
14MAKUŁA Jakub11
15KUBISZTAL Maciej8
16KROCZEK Karol5
17SURMA Łukasz4
18IWASIECZKO Adam2
19SAR Paweł2
20NOWAK Gracjan0
21ZAJDEL Oskar0
22WRZEŚNIOWSKI Maciej0

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni