Najniższy wymiar kary. Patriotycznie w hali POSiR

11 listopada 2018

Opatrzności, Krzysztofowi Markowskiemu i nieskuteczności gospodarzy zespół z Radomia powinien podziękować, że wyjechał z hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z ledwie 9-bramkowym bagażem. To zdecydowanie najniższy wymiar kary, jaki mógł ich spotkać ze strony podopiecznych Piotra Kroczka.

To był jedyny w swoim rodzaju pojedynek, jaki w tym roku stoczył przemyski SRS Czuwaj. Wszystko ze względu na otoczkę, związaną z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Władze klubu zatroszczyły się o wyjątkowo patriotyczny wymiar. Zawodnicy jeden jedyny raz włożyli specjalne koszulki, upamiętniające tę wyjątkową rocznicę. Kibice otrzymali przy wejściu na halę biało-czerwone chorągiewki, wiatraki i naklejki. Kto chciał, mógł pomalować sobie twarz w narodowe barwy.

Dołączyć do tego patetycznego nastroju postanowili sami zawodnicy. Wyszli na parkiet skoncentrowani i wiedzący, czego chcą. To z miejsca przyniosło pożądane efekty. W 7. min, kiedy trafił Tomasz Kulka, było już 5:1, w 13. min, po efektowym rzucie z podłoża Tomasza Biernata – 9:3. Goście starali się… Długo rozgrywali swoje akcje, próbowali zyskiwać przewagę szybkością, bo wyraźnie ustępowali warunkami fizycznymi przemyślanom, szukali dogodnych pozycji do rzutów sytuacyjnych. Niewiele z tego wynikało, bo brakowało po prosu umiejętności. Trafiali najczęściej wtedy, kiedy gospodarze przysnęli na moment w obronie. W 23. min było 14:7, a wynik do przerwy ustalił Maciej Kubisztal.

W II połowie obraz gry nie uległ zmianie. Do 50. min. W 33. min przewaga sięgnęła już 10 trafień – 19:9. W 36. min było już 11 bramek różnicy, kiedy nie pomylił się T. Biernat (22:11). Gospodarze prostą grę w piłkę ręczną przeplatali fajerwerkami, które nie zawsze wychodziły, więc radomianie jakoś trzymali się na powierzchni. Tak było między 40. a 44. min, kiedy po dwóch bramkach z rzędu Pawła Kowalczyka przewaga zmalała. Było 26:18. 5 minut później znowu przekroczyła 10 bramek. Kontrę wykończył najskuteczniejszy na parkiecie T. Kulka  wynik brzmiał 30:19. To było takie trochę falowanie i spadanie, w którym ważną rolę odgrywał bramkarz gości Krzysztof Markowski, który wybronił kilka rzutów w bardzo efektownym stylu.

SRS Czuwaj Przemyśl – AZS Uniwersytet Radom 33:24 (16:8)

SRS Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Kozdroń 0, Wacek 0, Biernat 5, Stołowski 1, Kubik 0, Bajwoluk 3, Nowak 4, Górski 1, Kroczek 2, Obydź 2, Kulka 9, Maciej Kubisztal 6, Michał Kubisztal 0.
AZS Uniwersytet: Markowski, Hernik – Socha 0, Wasik 0, Rojek 4, Kiraga 1, Stępniewski 0, Maszczyński 0, Stanik 0, Gruszczyński 5, Kowalczyk 5, Kubajka 4, Banaczek 5.
Sędziowali: Wojciech Bosak i Mirosław Hagdej (obaj z Sandomierza). Kary: SRS Czuwaj – 0 min; AZS Uniwersytet – 2 min. Widzów: 350.

POWRÓT

TABELA
LIGA CENTRALNA

Lp.KlubPunkty
1KSZO Ostrowiec Św.-
2Unimetal Recykling MTS Chrzanów-
3AZS AGH Kraków-
4KSSPR Końskie-
5KS Viret CMC Zawiercie-
6SMS ZPRP II Kielce-
7SPR Wisła Sandomierz-
8SPR Orzeł Przeworsk-
9LUXIONA AZS UMCS Lublin-
10ORLEN Upstream SRS Przemyśl-
11SPR Górnik Zabrze-

STRZELCY
SRS Przemyśl

Lp.ZawodnikBramki
1KULKA Tomasz-
2GUZDEK Kamil-
3MAKUŁA Jakub-
4ŚWIT Sebastian-
5SKAWIŃSKI Karol-
6WALCZYK Patryk-
7KIELAR Kacper-
8PAW Bartosz-
9MRÓZ Igor-
10KUBIK Paweł-
11HOIM Mateusz-
12BYKOWSKI Igor-
13IWASIECZKO Adam-
14SAR Paweł-
15NOWAK Gracjan-
16ZAJDEL Oskar-

NEWSLETTER
KLUBOWY

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z realizacją newslettera klubowego. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Rozumiem, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Handball Przemyśl sp. z o.o., ul. 3 maja 19, 37-700 Przemyśl.Sponsorzy

Partnerzy

Partner techniczny

Patronat medialny

Partnerzy medialni