SRS Czuwajowi 40 minut poważnej gry wystarczyło

16 października 2018

Kolejny mocniejszy sparing za piłkarzami ręcznymi SRS Czuwaju. Tym razem lekko, łatwo i przyjemnie było z akademikami z Warszawy. Mimo, że poważnie do tego spotkania podopieczni Piotra Kroczka podeszli przez niecałe 40 minut.

Potyczkę o mistrzowskie I-ligowe punkty zaplanowano na sobotnie (13 października br.) popołudnie, na godzinę 18. Pewnie przemyślanie mieli źle nastawione zegarki, albo coś poważnego musiało większość zatrzymać w drodze do hali POSiR, bo spóźnili się na ten mecz. O jakiś kwadrans…
To, co robili przez 15 minut w żadnym wypadku nie przypominało poważnego traktowania swoich obowiązków. Co prawda objęli prowadzenie 2:0, ale do 15. min trwało pasmo nieszczęść. Wynik brzmiał wówczas 3:6. Tym było to gorszące, że rywal grał bardzo przeciętnie. Uświadomić, że pojedynek już trwa, musiał partnerom Michał Kubisztal. Jego pojawienie się na parkiecie diametralnie odmieniło obraz gry. W 20. min Mateusz Kroczek doprowadził do remisu 6:6, a potem rozpoczęła się kanonada przemyślan, którzy nie pozwolili przez 18 minut I połowy rzucić akademikom ani jednej bramki! Znakomicie między słupkami spisywał się Adrian Szczepaniec. Imponowały zwłaszcza szybkie wyjścia do kontr, w których brylował Tomasz Kulka. Postawę szczypiornistów ze stolicy – dla ich dobra – warto przemilczeć.

Fatalną postawę, pełną nieporozumień, niecelnych rzutów, złych wyborów przy konstrukcji akcji, niedokładności i jakiejkolwiek nici porozumienia jako zespół, warszawianie przenieśli i na II połowę. Pierwszą bramkę po ponad 22 minutach totalnej ofensywnej impotencji zdobył dla nich w 34. min Wiktor Przybysz. Wynik brzmiał wówczas 17:7. Gospodarze dobrze się bawili. Efektowne bramki rzucał Hubert Obydź, kontry finalizował T. Kulka. W 42. min było 23:7. Znakomitą zmianę dał Gabriel Kozdroń, który w 47. min zdobył swoją dziewiczą bramkę na I-ligowych parkietach. 5 minut później trafił H Obydź i tablica wyświetliła wynik 30:11. Zapowiadało się na jeszcze efektowniejszy triumf niż ten z beniaminkiem z Radzymina…
Tak się jednak nie stało. Widocznie przemyślanie gdzieś się spieszyli. Może na jakiś wieczorny sobotni raut, może do kina lub na mecz w telewizji, a może na randkę z dziewczyną lub żoną. W każdym bądź razie grę w piłkę ręczna w owej 52. min zakończyli. Spotkanie wygrali różnicą 13 trafień, najniższą z możliwych.

SRS Czuwaj Przemyśl – AZS UW Warszawa 32:19 (15:6)

SRS Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko, Sar – Kozdroń 4, Biernat 2, Stołowski 3, Kubik 1, Bajwoluk 0, Nowak 0, Górski 0, Kroczek 2, Obydź 6, Kulka 8, Maciej Kubisztal 2, Michał Kubisztal 4.
AZS UW Warszawa: Nasiadko, Ner – Przybysz 4, Kwiatkowski 1, Nowakowski 1, Bulej 3, Pietrzak 2, Steć 3, Niemiec 0, Burakowski 1, Kaźmierczak 4, Grzywiński 1.

Sędziowali: Jakub Czochra (Zwierzyniec), Michał Szpinda (Zamość). Kary: SRS Czuwaj – 12 min; AZS UW – 12 min. Czerwona kartka: Niemiec (51. – gradacja kar). Widzów: 300.