Wysoka wygrana Harcerzy

14 stycznia 2018

13.01.2018 roku Czuwaj Przemyśl podejmował na swoim parkiecie zespół z Chrzanowa. Po długiej świąteczno-noworocznej przerwie kibice liczyli na piękny mecz w wykonaniu Harcerzy. Trudno powiedzieć czy mecz był piękny czy wręcz odwrotnie. Grunt ze koniec ułożył się po myśli gospodarzy i głodnych emocji kibiców.

Na początku pierwszej połowy Czuwaj opanował boisko, nie pozwalając gościom przebić się przez przemyską obronę. W 10 minucie na tablicy widniał wynik 6:1. Wtedy goście złapali wiatr w żagle i zaczęli odrabiać straty. W 27 minucie udało im się zremisować (12:12) a na przerwę przemyślanie schodzili z jedno bramkową przewagą (1:13) .

Druga połowa rozpoczęła się  bardzo wyrównanie i nawet w 32 minucie MTS Chrzanów wyszedł na jednobramkowe prowadzenie ale to był ostatni zryw do walki u gości. Po wyrównaniu Czuwaj zaczął marsz do zwycięstwa zostawiając daleko z tyłu opadłych z sił chrzanowian. Goście stracili siły i pomysł na ogranie gospodarzy, co Ci skrzętnie wykorzystali. Przełomowa dla meczu okazała się świetna dyspozycja Huberta Obydzia i słaba celność gości, zarówno w regularnym meczu jak i w rzutach karnych, których z siedmiu podyktowanych wykorzystali tylko 3.  Pięknymi akcjami, oprócz szybkiego jak błyskawica Huberta, mogli się poszczycić również Maciej Kubisztal, Mateusz Kroczek, Paweł Stołowski, Mateusz Nowak, Tomasz Kulka, Konrad Bajwoluk czy Paweł Puszkarski. W bramce świetnie spisywał się Paweł Sar murując ją szczelnie przed bezradnymi chrzanowianami.

Mecz zakończył się wynikiem 36:26, ku uciesze kibiców.

SRS Czuwaj:Szczepaniec, Król (1), Puszkarski (4), Biernat, Stołowski (3), Kubik, Bajwoluk (4), Nowak (5), Sar, Kroczek (4), Obydź  (5), Kulka (5), Kubisztal (5).

Kary:  8 minut – Biernat (2 min), Bajwoluk (2 min), Nowak (2 min), Kroczek (2 min)

MTS Chrzanów:Zajączkowski, Węgrzyt, Put(4), Madeja (3), Rola (5), Wierzbic, Gasin, Gil, Skoczylas (2) Olszewik, Krasucki (1), Orlicki (7), Bogacz (1), Stroński (3), Górkowski, Małodobry.

Kary: 6 minut – Zajączkowski (4 min), Olszewik (2 min).