Przemyśl – Piekary Śląskie 0:1

4 grudnia 2017

Festiwal pomyłek, tak w skrócie można by nazwać mecz piłkarzy ręcznych, który odbył się 2 grudnia w Hali POSiR. Zarówno Harcerze jak i zawodnicy MEDEX-u zaliczyli mnóstwo niedokładnych podań i rzutów, błędy w obronie i ataku, z tym że goście wyszli z tego pojedynku obronną ręką. Mecz rozpoczęły dwie piękne bramki Tomasz Kulki i to był jedyny moment kiedy prowadziliśmy w tym meczu. Później goście przypuścili atak a gospodarzom ewidentnie się nie układało. To był chyba mecz z największą ilością słupków i poprzeczek jaki w tym sezonie zagrali harcerze. Piłka za nic nie chciała wpaść do bramki. Spotkanie nie szło po myśli Harcerzy. Dość powiedzieć, że Maciej Kubisztal pierwszy raz dostał piłkę do rzutu w 12 minucie a pierwszy raz do bramki trafił w 19-stej i ten właśnie rzut rozpoczął pościg za Piekarami. Harcerze doganiali gości i znów tracili punkty. Łapali bramkę kontaktową i znów odpuszczali. Na przerwę zeszli przy wyniku 14:13 dla gości.

Druga połowa meczu wyglądała podobnie jak pierwsza, gonimy i tracimy. Pomimo świetnych pomysłów na zdobywanie bramek brakowało wykończenia w postaci celnego rzutu. Nie pomógł doping kibiców i wola walki. Na szczęście kibice Czwaju mieli również okazję zobaczyć kilka pięknych akcji w wykonaniu naszych szczypiornistów, szczególnie w drugim kwadransie meczu. Niestety, koniec końców Czuwaj musiał się pogodzić z porażką – 32:29 ale jak to na FB napisał jeden z kibiców Czuwaju: Jak przegrywać to z najlepszymi!

SRS Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Kijanka, Król 1, Biernat , Stołowski 1, Bajwoluk 5, Nowak 4, Kroczek 3, Obydź 3, Kulka 5, Kubisztal 7.
Olimpia: Kot, Zemelka, Zięba, Miszka 10, Zagała 1, Czapla , Chromy 4, Cieślik 1, Rosół 3, Ludyga , Kotlarczyk 4, Miłek , Kowalski 2, Płonka 6.