Ostatnie dwie minuty zdecydowały o wyniku meczu SRS Czuwaj Przemyśl – KSZO Ostrowiec

05 marca 2017

4.03 w hali sportowej POSiR, SRS Czuwaj Przemyśl podejmował KSZO Ostrowiec. Na meczu oprócz wiernych kibiców i fanów drużyny, pojawiły się władze Przemyśla a wraz z nimi lokalne telewizje. Od początku mecz był dość wyrównany. Harcerze co prawda prowadzili przez większość meczu ale Ostrowiec nie dawał za wygraną i mocno cisnął zmuszając gospodarzy do wielkiego wysiłku. Pierwsza polowa meczu obfitowała z żółte kartki i upomnienia po obydwu stronach. Harcerzom nie szło też z rzutami karnymi, aż trzykrotnie nie zdołali pokonać bramkarza gości. To jednak nie pomogło Odlewni i na przerwę Czuwaj schodził z jednobramkową przewagą 16:15 dzięki świetnemu refleksowi Mateusza Kroczka.

Później było już tylko coraz bardziej nerwowo. Goście bardzo chcieli wygrać a gospodarze bardzo chcieli im w tym przeszkodzić i kiedy w 54 minucie Ostrowiec objął jednopunktowe prowadzenie, porażka Harcerzy stała się całkiem realna. Wszystkie próby gospodarzy napotykały na natychmiastową odpowiedź gości. Dopiero ostatnie dwie minuty przeważyły szalę na korzyść gospodarzy. Końcówka meczu należała do dwóch graczy Czuwaju. Najpierw świetnie zagrał Mateusz Kroczek, który po nieudanym rzucie karnym przechwycił piłkę i umieścił ją z wielkim poświęceniem w bramce przeciwników, później Tomasz Kulka zdobył decydująca o zwycięstwie bramkę ustalając wynik na 31:30. Jest to trzecie z kolei zwycięstwo naszych szczypiornistów, pozwoliło ono utrzymać się Czuwajowi na podium tabeli. Tak trzymać!

Czuwaj: Sar, Szczepaniec – Puszkarski 4, Biernat 3, Stołowski 4, Kubik, Bajwoluk, Nowak 4, Kulka 3, Kroczek 6, Kubisztal 7