Triumf Czuwaju Przemyśl nad superligowym Górnikiem Zabrze

15 grudnia 2016

To był mecz !! Kto nie był niech żałuje. Zacięta walka i ani cienia pokory przed teoretycznie silniejszym przeciwnikiem.

Mecz zaczął się niepomyślnie dla harcerzy, już w piątej minucie Górnik prowadził 4:0. Nie dawało to większych szans na, choćby wyrównaną walkę ale przemyślanie łatwo się nie poddają i po następnych pięciu minutach na tablicy widniał wynik 5:5. Najbardziej przyczynił się do tego wyrównania Tomasz Biernat, który był w niesamowitej formie podczas całego meczu.
Od tej pory obie drużyny grały punkt za punkt. Tylko w 21 minucie zabrzanom udało się odskoczyć na 3 bramki ( 11:14) ale tylko na chwilę, bo już w 27 minucie mieliśmy kolejny remis (15:15). Harcerze nie zamierzali odpuścić i na przerwę schodzili z remisem 18:18.

Druga połowa to wyrównana walka obydwu drużyn. Goście pomimo aż 9 przyznanych rzutów karnych (na 3 po stronie Czuwaju) nie zdołali przechylić szali z wynikiem na swoją korzyść. Zabrzanie dwoili się i troili ale Czuwaj mocno stał na straży swojej bramki ( Paweł Sar) i odważnie pokonywał przeszkody na drodze do bramki gości. Tomasz Biernat rzucał jak natchniony a przez ostatnie 10 minut dołączyli do niego Maciej Kubisztal, Mateusz Kroczek i Tomasz Kulka, doprowadzając w 57 minucie do wyniku 35:32.
Goście w żaden sposób nie mogli przedrzeć się przez przemyską obronę, zdołali jedynie wywalczyć dwa rzuty karne które pozwoliły na zmniejszenie przewagi Harcerzy do wyniku 35:34.
Piękny mecz, piękna walka, WIELKIE GRATULACJE dla SRS Czuwaj Przemyśl!! SRS

Czuwaj:Szczepaniec, Sar, Orłowski, Kijanka – Lew 0, Puszkarski 6, Biernat 10, Stołowski 3, Kubik 0, Bajwoluk 1, Nowak 2, Kulka 3, Kroczek 2, Trawnicki 0, Kubisztal 8.
Kary: 6 minut ( Kubisztal 4min., Kroczek 2 min.)
Karne: 3/3

Górnik:Kornecki, Galia, Kicki – Niedośpiał 1, Daćko 4, Tomczak 4, Kryński 3, Gromyko 1, Piątek 0, Sluijters 5, Buszkov 0, Gliński 1, Tokaj 10, Fąfara 2, Ścigaj 3.
Kary: 4 minuty ( Niedośpiał 2 min., Piatek 2 min.)