Czuwaj Przemyśl rozgromił Legnicę

29 listopada 2016

26.11.2016 podczas meczu Siódemki Legnica z Czuwajem Przemyśl, bezspornym liderem okazali się gospodarze wygrywając 32:25. Pomimo słabej celności Harcerzy, goście pierwszą bramkę rzucili dopiero w 9 minucie spotkania.

Nie da się ukryć ze niezwykłym refleksem i sprawnością popisał się w tym meczu bramkarz Paweł Sar, puszczając tylko 7 bramek w pierwszej połowie (13:7). Bez zarzutu była również nasza obrona w osobach młodego Pawła Kubika i Macieja Kubisztala, który w pierwszych 30-stu minutach wykonał ponad połowę z wszystkich celnych rzutów Czuwaju. (7).

Druga połowa meczu nieco pobudziła gości ale przemyślanie trzymali wynik w bezpiecznej dla siebie przewadze. Po trzech kwadransach przewaga gospodarzy wynosiła 10 bramek i pozbawiła gości nadziei na wygraną, wyrównanie czy choćby zbliżenie się do wyniku harcerzy.
Mecz z Legnicą był chyba jednym z niewielu, podczas których czuło się wielką przewagę gospodarzy i ani na moment nikt nie pomyślał nawet o przegranej.

Czuwaj: Sar, Orłowski, Szczepaniec – Puszkarski 4, Biernat 5, Stołowski 2, Kubik, Bajwoluk 1, Nowak, Kulka 3, Kroczek 5, Trawnicki 1, Kubisztal 7