Twierdza Przemyśl obroniona! SRS Czuwaj Przemyśl : Olimpia MEDEX Piekary Śląskie – 32:27

Data: 15 maja 2017   Kategoria: Aktualności

13 maja w Hali POSiR odbył się ostatni w tym sezonie mecz Czuwaju na własnym parkiecie. Mecz, który od początku do końca kontrolowali Harcerze. Tylko przez pierwsze 5 minut goście zdołali wyjść na prowadzenie. Od szóstej minuty do samego końca spotkania przemyślanie brylowali na parkiecie. W 26 minucie meczu udało się Czuwajowi odskoczyć aż na 7 bramek ale Olimpia spięła się i odrobiła 5 bramek ustalając końcowy wynik po pierwszej połowie na 16:14. Zarówno jedna jak i druga stron popełniała błędy w obronie ale na szczęście Czuwaj by bardzo skuteczny tego popołudnia a wyczyny Macieja Kubisztala wywoływały entuzjazm wśród wyjątkowo licznie zebranej publiczności.

Druga połowa to już bardzo spokojny i pewny marsz do zwycięstwa. Na każda piękną bramkę kibice reagowali jak przystało na czuwajczyków bardzo głośno i energicznie wykrzykując raz po raz nazwiska naszych zawodników. Niewątpliwie najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Maciej Kubisztal, trafiając do bramki Olimpii aż 12 razy. Na uwagę zasługują też piękne bramki  Pawła Puszkarskiego, Pawła Stołowskiego, Konrada Bajwoluka i Mateusza Kroczka.

Miłym akcentem był prezent od kibiców, dla „Młodego” – Mateusza Kroczka, który kilka dni temu został ojcem. Cała hala nagrodziła świeżo upieczonego tatusia gromkimi brawami.

Zwycięstwo nad Piekarami pozwoliło Harcerzom awansować na drugie miejsce w tabeli a apetyty są bardzo duże. Czuwajowi został jeszcze jeden mecz wyjazdowy. Trzymamy mocno kciuki za jego wynik.

Czuwaj:Szczepaniec, Sar, Orłowski, Kijanka – Lew, Puszkarski 7, Biernat, Stołowski 4, Kubik, Bajwoluk 4, Nowak 1, Kulka, Kroczek 4, Trawnicki 1, Kubisztal 12.