Dziewiąte z rzędu zwycięstwo Czuwaju

Data: 23 kwietnia 2017   Kategoria: Aktualności

22.04.2017 w Hali POSiR odbył się zacięty mecz pomiędzy drużyną SRS Czuwaj Przemyśl a Moto-Jelcz Oława.

Goście przyjechali do nas w bardzo skromnym, 11-osobowym składzie ale nie pozwolili Harcerzom na łatwe zwycięstwo. Początek meczu należał do Czuwaju jednak już po pierwszym kwadransie na tablicy widniał wynik 6:5 dla Oławy. Od tego momentu oławianie dostali wiatru w żagle ale w 24 minucie Czuwaj doprowadził do ponownego remisu. Na końcówce pierwszej połowy Harcerze mocno się pogubili i na przerwę schodzili ze stratą trzech bramek ( 11:14)

Druga połowa zaczęła się od trafienia gości, którzy w tym momencie prowadzili najwyżej w całym meczu. Ta sytuacja zmobilizowała przemyślan do większej koncentracji i rozpoczął się wreszcie ładny mecz. Gospodarze bardzo poprawili obronę i zaczęli trafiać częściej do bramki gości. W 42 minucie pierwszą bramkę w tym meczu strzelił Maciej Kubisztal a Mateusz Kroczek wyprowadził Czuwaj na prowadzenie. Nie był to jednak koniec kłopotów z Oławą . Prawie do konca meczu drużyny szły łeb w łeb. W 58 minucie na prowadzenie wysunął się Czuwaj dzięki bramce Macieja Kubisztala a minutę później goście nie wykorzystali rzutu karnego. Zwycięstwo przypieczętował w ostatniej minucie Paweł Stołowski. Rewelacyjną obroną popisał w tym meczu Adrian Szczepaniec. W 11 minucie obronił rzut karny i kolejny rzut ze zbiórki, którym usiłował się zrehabilitować Mateusz Klinger z Oławy.

To dziewiąte zwycięstwo z rzędu zapewniło Harcerzom zakończenie sezonu na podium I ligi grupy B a można by pomyśleć nawet o poprawieniu wyniku.

SRS Czuwaj: Szczepaniec, Sar, Orłowski, Kijanka – Lew 0, Puszkarski 3, Biernat 3, Stołowski 3, Kubik 0, Bajwoluk 4, Nowak 3, Kulka 1, Kroczek 7, Trawnicki 1, Kubisztal 2.

Kary: SRS Czuwaj – 14 min

Czerwona kartka: Biernat (59. – faul)
Moto-Jelcz: Glabik, Muszak – Rutkowski 8, Herudziński 3, Koprowski 2, Cepielik 1, Bałdys 3, Markiewicz 4, Klinger 2, Wiewiórski 2, Mistak 0.
Kary:Moto-Jelcz – 8 min.