Czuwaj Przemyśl znów górą!

20 marca 2017

Starcie SRS-u Czuwaj Przemyśl z Vive II Tauron Kielce nie zaczęło się dobrze dla harcerzy. Słabszy teoretycznie przeciwnik nie zamierzał łatwo oddać punktów.

W pierwszym kwadransie meczu punkty rozkładały się równo po obu stronach a szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Wreszcie w dwudziestej minucie Paweł Puszkarski rozpoczął serię dziewięciu bramek dla Harcerzy przy jedynie dwóch trafieniach gości. To dało Przemyślowi przewagę 8 bramek po 30 minutach. Czuwaj schodził na przerwę przy wyniku 19:11. Przed samym końcem pierwszej połowy meczu miało miejsce przykre zajście, zawodnik gości, Jakub Bulski, faulował umyślnie Pawła Puszkarskiego za co otrzymał czerwoną kartkę. Na szczęście zdenerwowanie w obu zespołach udało się opanować  i nie doszło do poważniejszych incydentów.

W całym meczu trzech zawodników Czuwaju doznało urazów co tylko potwierdza zaciętość gości w dążeniu do wygranej.

Druga połowa była już spokojniejsza a przewaga wypracowana przez Harcerzy w pierwszej części powiększyła się jeszcze o jedno oczko dając końcowy wynik 34:25. Niewątpliwie najbardziej widocznym zawodnikiem tego meczu był Paweł Stołowski, który zdobył w pięknym stylu aż 8 bramek ku wielkiemu zdenerwowaniu obrony gości, która nie mogła sobie poradzić z celnymi i mocnymi rzutami Stołowskiego.

Niezły mecz zagrali również Tomasz Kulka, Mateusz Nowak, Maciej Kubisztal i Konrad Bajwoluk. Pod koniec meczu trener Czuwaju, Piotr Kroczek, wpuścił na boisko młodych zawodników, Kamila Lwa i Mateusza Trawnickiego. Ten drugi z wymienionych dołożył swoje trzy grosze do wyniku meczu trafiając w ostatnich minutach aż dwukrotnie do bramki Vive. To już siódme zwycięstwo Czuwaju, na osiem ostatnio rozegranych meczy, Brawo !!

Czuwaj: Lew,Puszkarski (3), Biernat (9),Stołowski (8), Kubik (1), Bajwoluk (4), Nowak (4), Sar, Kulka (5), Kroczek (1), Ttawnicki (2), Kubisztal (5)

Kary: 10 minut (Nowak – 4 min, Biernat – 2 min, Kubik – 2 min, Kubisztal  2 min)

Karne : 3/5

Vive II: Baran, Telka(5), Buski (1), Vujovic (5), Bernacki, Siedlarz (4), Markowski (10, Bis (5), cioak (1), Bysiak, Grdeń (3), Dufaj, Drozd

Kary: 8 minut (Telka 2 min, Bernacki – 2 min, Siedlarz – 2 Min, Ciołak – 2 min)

Czerwona kartka: Bulski