Czuwaj Przemyśl znów na podium tabeli

23 lutego 2017

W środę 22 lutego w hali POSiR w Przemyślu odbyło się zaległe spotkanie pomiędzy SRS Czuwaj Przemyśl a KS AZS Biała Podlaska. Mecz, podobnie jak poprzedni nie należał do najpiękniejszych a to ze względu na ilość kar i upomnień a także niepotrzebne pyskówki między zawodnikami, które zakończyły się czerwoną kartką dla zawodników obydwu drużyn. Na szczęście były też chwilę dobrej widowiskowej gry a to za sprawą trzech zawodników Czuwaju, którzy spisali się w tym meczu na medal. Myślę tu o Tomaszu Biernacie ( 10 bramek), Mateuszu Kroczku ( 8 bramek i kilka pięknych asyst) oraz Pawle Stołowskim ( 6 bramek i asysty). Wszyscy trzej wspierani prze Tomasza Kulkę i Macieja Kubisztala doprowadzili mecz do końca z wynikiem korzystnym dla Harcerzy. Czuwaj był oczywiście faworytem w tym meczu ale beniaminek nie oddał skóry łatwo. Co prawda nie prowadził ani przez chwilę ale udało mu się doprowadzić kilkakrotnie do remisu i napędzić stracha przemyślanom.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 19:17 ale już na początku drugiej połowy akademicy dogonili Czuwaj i przez kilka minut gra była bardzo wyrównana a drużyny walczyły punkt za punkt. Przewaga  Harcerzy zaczęła się zwiększać dopiero od 42 minuty i ten fakt wyjątkowo zdenerwował naszych przeciwników. Myślę że AZS musi się jeszcze wiele nauczyć, szczególnie w kwestii godnego przegrywania, bo frustracja z pewnością im nie pomoże a agresja na boisku niczemu nie służy. Mecz zakończył się wygraną Czuwaju Przemyśl 37:31 i powrotem Harcerzy na trzecie miejsce w tabeli.

Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Orłowski, Kijanka – Puszkarski 3, Biernat 10, Stołowski 6, Bajwoluk 1, Kulka 4, Kroczek 8 (5 karnych), Kubisztal 5, Lew, Kubik, Trawnicki.

Karne: 5/5

Kary: 8 minut (Biernat, Kubisztal- 2 minuty, Stołowski – 4 minuty)

Wykluczenia: Nowak

AZS AWF: Chmurski, Kozłowski, Adamiuk – Warmijak 3 (3 k.), Skuciński 5, Ziółkowski 4, Rusin 3, Stefaniec 1, Małecki 2, Kruczkow 5 ( 2 k.), Bekisz 3, Kandora 3, Pezda 2, Jaszczuk, Banaś.

Karne: 4/6
Kary: 12 minut (Ziółkowski, Rusin, Bekisz, Kandora- 2 minuty, Kruchkou- 4 minuty)

Wykluczenia: Stefaniec